Ахмети во Атина ќе се сретне со Коѕијас

by Фокус

Лидерот на Демократската унија за интеграции (ДУИ), Али Ахмети, денеска во Атина ќе има средба со грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас.

Од ДУИ информираат дека Ахмети и Коѕијас ќе разменат мислења и идеи за добрососедските односи, за отворените прашања меѓу двете земји и за евроатлантските интеграции на Македонија.

Ахмети ќе биде придружуван од пратеникот Артан Груби, вицепремиерот за Рамковен договор Муса Џафери и вицепремиерот за евроинтеграции Фатмир Бесими.

Поврзани новости