Ахмети во Атина ќе се сретне со Коѕијас

by Фокус 10:45
10:45

Лидерот на Демократската унија за интеграции (ДУИ), Али Ахмети, денеска во Атина ќе има средба со грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас.

Од ДУИ информираат дека Ахмети и Коѕијас ќе разменат мислења и идеи за добрососедските односи, за отворените прашања меѓу двете земји и за евроатлантските интеграции на Македонија.

- Advertisements -

Ахмети ќе биде придружуван од пратеникот Артан Груби, вицепремиерот за Рамковен договор Муса Џафери и вицепремиерот за евроинтеграции Фатмир Бесими.

Поврзани новости