Ахмети верува дека многу скоро ќе има влада

by Fokus 14:10
14:10

Сè уште не сме почнале со разговори за новата Влада. Утре е средбата меѓу ДУИ и СДСМ. Верувам дека набргу ќе има влада, изјави Али Ахмети, претседателот на ДУИ, за ТВ21.

Лидерот на СДСМ и мандатар Зоран Заев, вчера ги почна средбите со коалициските партнери во насока на состав на новиот владин кабинет

- Advertisements -

Поврзани новости