Ахмети: Сите политичари мора да ги признаат резултатите

by fokus 21:28
21:28

Овие избори се многу битни за имиџот на државата, но и за натамошните демократски процеси“, изјави Али Ахмети, лидерот на ДУИ после денешното гласањето во Зајас.

Ахмети потенцираше дека по терк на сите демократски стандарди, политичките субјекти мора да ги признаат изборните резултати.

- Advertisements -

„Овие избори се многу битни за имиџот на државата, но и за натамошните демократски процеси. Како што имавме мирна кампања, мирно нека помине и овој ден, а вечер сите политичари да ги признаат изборните резултати, изјави Ахмети.

Поврзани новости