Ахмети: Ние сме земја без име, се обидуваме конечно да добиеме нормално име

by Fokus

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети со министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, синоќа беа гости во емисијата „Историес“ на грчката ТВ „Скај“, каде што Ахмети посочи дека македонската влада е реформаторска и верува дека „во рамки на овие реформи конечно ќе се реши 25-годишниот проблем меѓу Скопје и Атина.“

– Ние сме земја без име, имаме едно привремено име, ПЈРМ. Во пракса се обидуваме конечно да добиеме нормално име со преговорите што се водат – вели Ахмети.

Поврзани новости