Ахмети: Нема цена слободата што сме ја добиле со крв

by fokus 22:32
22:32

ДУИ вечерва го одржа последниот митинг во Тетово. Тука, лидерот Али Ахмети им порача на Албанците да се обединат за да добијат повеќе пратеници, повикувајќи ги да гласаат за неговата партија.

-Луѓето бараат мир и сигурност, а кој може подобро да изгради таква држава од оние што воделе војна за поголеми права. Секаде каде бевме за време на оваа кампања, повикувавме на обединување, а не на делење на Албанците. Затоа и ги повикав новоформираните партии и движења да се обединат и така да ја победат ДУИ, а не вака разединети со што само може да загубиме пратенички места како Албанци. Ние веќе не сме политичка партија, туку платформа на народот и нема цена што може да се плати за нашата слобода што сме ја добиле со крв – порача Ахмети.

- Advertisements -

Поврзани новости