Ахмети не видел вандализам во МНТ

by fokus 11:17
11:17

Првиот човек на ДУИ Али Ахмети смета дека прославата на навивачката група Шверцери во МНТ бил настан за одбележување на годишнина, а не вандализам.

Како што истакна тој, не видел ништо спорно во прославата на навивачката група во тој објект.

- Advertising -

Сепак, по прославата, телевизиските камери снимија нешто сосема друго – уништен инвентар, како резултат на дивеење на навивачи.

Поврзани новости