Ахмети: Не се бориме за позиции, туку за концепти

by Фокус

Не работиме со емоции, не не интересираат позиции, се бориме за концепти – ова, покрај останатото, го изјави лидерот ДУИ Али Ахмети во емисијата „На патот кон“ на телевизија Алсат М.

Како што истакна тој, платформата во преговорите со ВМРО-ДПМНЕ за формирање на идната влада ги опфаќа евроатланските интеграции, консензуалното одлучување, поделба на ресорите…

Според него, денешниот патриотизам подразбира обезбедување и гаранција на побезбеден, поквалитетен и посреќен живот на граѓаните.

Поврзани новости