Ахмети на средба со бившите команданти на УЧК

by fokus 09:23
09:23

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, вчера во Приштина се сретна со неколкумина бивши команданти на УЧК.

Како што јавуваат локалните медиуми на албански јазик, присутни на средбата биле бившите команданти на Прешево, Бујановац и Медвеџa.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Според медиумите, на средбата станало збор за актуелната политичка ситуација во Прешевската долина, како и околу можноста за промена на границите.

Поврзани новости