Ахмети ќе му даде потписи на Заев, за коалиција уште ќе размислува

by fokus 00:02
00:02

ДУИ ќе му ги даде потписите на СДСМ, а за коалиција допрва ќе преговара.

Портпаролот на партијата, Бујар Османи по десетчасовната средба на централното претседателство, изјави дека ДУИ ќе ги даде 10-те пратенички потписи на Зоран Заев, но само за да ги запазат роковите и за да не се губи премногу време.Тој потенцираше дека тоа не значи формирање на нова влада, односно не значи дека ДУИ ќе коалицира со СДСМ.

- Advertisements -

ДУИ викендов ќе преговара за тоа дали ќе бидат дел од новата влада или ќе се повлечат во опозиција. Со одлука, рекоа ќе излезат до понеделник.

Поврзани новости