Ахмети: Ја разгледуваме опцијата да останеме во опозиција

by fokus

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети денеска пред почетокот на Централното претседателство на партијата рече дека е мала можноста да има договор денеска.

-Ги разгледуваме опциите да останеме во опозиција, изјави кусо Ахмети.

Како што рече тој, се уште не е постигнат договорот дали ќе ги даде потписите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за тој да го добие мандатот од претседателот Ѓорге Иванов.

Поврзани новости