Ахмети: Институциите да кажат дали се подготвени за избори

by Фокус 14:36
14:36

Заврши средбата на еврокомесарот Јоханес Хан со лидерот  на ДУИ, Али Ахмети, а веќе во тек е четвртата средба со лидерот на ДПА, Мендух Тачи.

Ахмети вели дека сите институции треба да дадат проценки и мислења до каде се стигнати подготовките за организирање избори.

- Advertisements -

Тој тврди дека немаат разговарано за детали за името на премиерот кој ќе ги организира предвремените парламентарни избори.

 

 

Поврзани новости