Ахмети: И Европа ќе стане посилна со членството на Македонија во Унијата

by fokus 14:02
14:02

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети за време на одбележување на 17 години од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор испрати позитивни пораки пред присутните.

Тој додаде и дека ќе ги ангажира сите капацитети за да референдумот биде успешен.

- Advertisements -

„Со договорот победуваат од политичарите до обичниот граѓанин. И Европа ќе стане посилна со членството на Македонија во Унијата”, додаде Ахмети.

Поврзани новости