Ахмети ги повлекува министрите од Влада

by Фокус 22:25
22:25

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги повлекол сите министри и заменици министри од Владата на Република Македонија.

Во соопштението од партијата се вели дека е одлучено да се делегираат сите извршни надлежности на претседателот Ахмети за да одлучи за идните чекори на ДУИ.

Поврзани новости