Ахмети: Дојдено е време да се обединиме, како што бевме обединети во ОНА за време на војната

by fokus 15:43
15:43

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, преку објавување на видео на неговите официјални профили на социјалните мрежи, денеска ја продолжи кампањата за прв Албанец премиер на земјава.

„Дојдено е времето пријатели, да се обединеме, затоа што кога сме обединети се е можно, како што бевме обедините во ОНА за време на војната или при изборот на првиот Албанец претседател на Собранието, зачленувањето во НАТО и отпочнувањето на преговори за членство во Европската Унија. Време е за Албанец премиер“, порача Ахмети.

- Advertisements -

Erdhi koha të dashur miq, të bashkohemi sepse kur jemi bashkë, çdo gjë është e mundur, ashtu siç ishim bashkë që nga…

Publiée par Ali Ahmeti sur Samedi 6 juin 2020

Поврзани новости