Ахмети бара ОБСЕ да го следи судeњето за „Смилковско езеро“

by Фокус 19:23
19:23

Али Ахмети денеска побарал мисијата на ОБСЕ внимателно да го следи судењето околу случајот „Монструм“ се со цел сите страни да се осигураат во еден фер и праведен процес, базирани врз силни факти, информираат од ДУИ.

Првиот човек на интегративците денеска во Тетово го пречекал амбасадорот на ОБСЕ во Македонија Ралф Брет и ја искористил можноста да позборува за случајот „Смилковско езеро“.

- Advertisements -

Како што велат од партијата Амбасадорот на ОБСЕ му ја честитал победата на Ахмети, кој пак ги отфрлил сите шпекулации во медиумите за барањата на ДУИ и распределба на владините ресори заедно со сите спомнати можни имиња.

Поврзани новости