Агенцијата за медиуми со осуда кон обезбедувањето на Груевски

by fokus

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го осуди вчерашниот инцидент во ТВ21, при кој обезбедувањето на поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски упадна во телевизијата и избриша снимки од мобилен телефон на новинар, направени за време на прошетката на Груевски со семејството по улица Македонија.

„Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги апелира, да не се попречува секојдневната работа на медиумите и медиумските работници“, стои во реакцијата.

Поврзани новости