Аеродром и Ново Лисиче попладнево останаа без парно греење

by fokus 18:19
18:19

Скопските населби Аеродром и Ново Лисиче попладнево се без парно греење.

Како што информираат од БЕГ, причината е дефект на топланата Исток.

- Advertisements -

Се работи на отстранување на дефектот. Сите други топлани во Скопје функционираат нормално и без застој, велат од БЕГ.

Поврзани новости