Адвокатот Тортевски: Со Ванчо пријателувавме 35 години, почивај во мир и ќе се изгушкаме на следната средба

by fokus 10:49
10:49

Во текот на денешниот ден ќе биде погребан легендарниот македонски актер, Ванчо Петрушевски. Тој животот го загуби во саботата како последица на струен удар, а целата македонска јавност е во шок од оваа несреќа.

Адвокатот Александар Тортевски, на социјалните мрежи напиша емотивна порака за смртта на Петрушевски.

- Advertisements -

„Со Ванчо Петрушевски пријателувавме 35 години. Последните неколку се најдовме на различни страни од барикадите, но не престанав да го сакам. ПОЧИВАЈ ВО МИР ДРУЖЕ ! ЌЕ СЕ ИЗГУШКАМЕ НА СЛЕДНАТА СРЕДБА!“, порача Тортевски.

Поврзани новости