Адвокатот на Мијалков: Не беше сослушан пред да биде приведен, одлуката е незаконска

by fokus 22:56
22:56

Незаконска е одлуката за притворот на Мијалков, ќе ја обжалиме, изјави во дневникот на Канал 5, Антонио Апостолски, адвокат на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков кој вечерва беше привден во хотелот „Мериот“ во центарот на Скопје и со лисици спроведен во затворот во Шутка.

Апостолски образложи дека пред да биде приведен Мијалков не бил сослушан, ниту пак му било приложено образложение за вечерашното приведување, поради што тој најави дека ќе ја обжали одлуката за 30 дневен притвор, на барање на СЈО, а за предметот „Таргет – Тврдина“.

- Advertisements -

Поврзани новости