Адеми: Згрозен сум од видеата каде ученици дивеат!

by fokus 11:26
11:26

Пред неколку денови, на социјалните мрежи се појавија видеа на кои ученици од македонски училишта дивеат во училниците и се однесуваат недолично.

Министерот за образование, Арбр Адеми е згрозен од целата ситуација и односот на учениците.

- Advertising -

„Јас ги видов видеата на социјалните мрежи и згрозен сум од материјалите. Тие ученици треба да се соочат со педаошки мерки. Ние имаме координиран пристап и со други институции. МОН не може да им наложува на училиштата како да си ја завршат својата работа но тие училишта се евидентирани“, истакна Адеми.

Поврзани новости