Абулаќим Адеми во Јегуновце побара поддршка за Дарко Блажевски

by fokus 18:52
18:52

На средбата со граѓани во село Шемшево, општина Јегуновце денеска беа лидерот на СДСМ, Зоран Заев и Абдулаќим Адеми од ДУИ. И двајцата побараа подрршка за кандидатот за градоначалник на Јегуновце од СДСМ, Дарко Блажевски.

-Барам поддршка за Дарко Блажевски од сите граѓани, независно од етничката припадност. Тој ќе им служи на сите граѓани, повика Заев.

- Advertisements -

Тој додаде дека во 21 век мора да има чиста вода, да се реши проблемот со септички јами до бунарите за вода, децата да не газат во кал и да се разболуваат и дека овие проблеми ќе се решат.

Поврзани новости