Абази, во кој беше пукано денеска заврши во Ургентниот центар со тешки повреди во стомакот

by Fokus 00:08
00:08

Алит Абази, носителот на независна советничка листа предложена од група избирачи во Кичево, кој што попладнево беше ранет се наоѓа на операција со тешки повреди на абдоменот и рбетот, информираат за ТВ 24 од Ургентниот центар во Скопје.

Оттаму велат дека Абази пред операцијата  бил во стабилна состојба, очекуваат зафатот да потрае, а за исходот ќе кажат утре.

Полицијата го приведе напаѓачот Абдула Абдули  што попладнево во близина на судот и полициската станица пукаше во трите лица. А, најден е и пиштолот од кој што е стрелано.

- Advertising -

Поврзани новости