983 казни за неносење маска во изминатите 24 часа

by fokus 11:23
11:23

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци, соопшти МВР.

Полицијата апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Поврзани новости