812 починати од корона вирсус во Италија во изминатото деноноќие

by fokus 20:40
20:40

Бројот на починати од новиот корона вирус во Италија во последните 24 часа се зголеми за 812, на 11.591, соопштија денеска италијанските власти.

Бројот на нови заразени е зголемен за 4.050, што е најмалку од 17 март, и сега вкупниот број на заразени лица во земјата е 101.739.

- Advertisements -

Вкупно досега оздравеле 14.620 пациенти.

Поврзани новости