78-годишен старец се самоубил со пиштол

by fokus 14:00
14:00

Трагедија се случила во селото Дебреше, гостиварско, откако 78-годишен старец решил да си го одземе животот пукајќи си со пиштол, пренесува МВР.

„Во Полициска станица Гостивар  ноќска во 00:25 часот било пријавено дека во село Дебреше, гостиварско Ј.М.(78) извршил самоубиство со пиштол. Извршен е увид на местото на настанот. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција“.

- Advertisements -

Поврзани новости