75 новозаразени во последните 24 часа

by fokus

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа:

Направени се 745 тестови, а регистрирани се 75 нови случаи на КОВИД-19. Од вкупниот број на позитивни (75), регистрирани се 23 реинфекции. Регистрирани сe 94 оздравени пациенти.

Во текот на изминатите 24 часа, не е регистрирано починато лице.

Согласно, Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, регистрирани се две починати лица од Скопје (56г) и Кавадарци (84г), починати во период од 21.09 до 02.10 2022, лицата се починати во домашни услови.

Поврзани новости