73 пакувања од лекот трамадол најдени во автомобил кај двајца битолчани, добија кривични пријави

by Fokus

Министерството за внатрешни работи соопшти дека се поднесени кривични пријави против две лица од Битола, во чие возило во јули годинава биле најдени 73 пакувања од лекот трамадол.

-ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Р.(26) и Е.Р.(20), двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело: производство и пуштање во промет штетни средства за лечење. На 03.07.2023, полициски службеници извршиле контрола на патничко возило ауди А6, во кое биле пријавените, при биле пронајдени и одземени 73 пакувања од лекот трамадол, МВР.

Поврзани новости