37.812 неважечки гласачки ливчиња на изборите

by fokus 13:21
13:21

Според досега пребројаните 99,72 отсто од избирачките места од страна на Државната изборна комисија, има 37.812 наважечки ливчиња.

Разликата во гласови меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ досега изнесува 16.240 гласа. ДИК се уште не објавува која партија колку пратенички места освоила, а рекоа дека тоа ќе го направат во текот на денот.

- Advertisements -

 

Поврзани новости