Презентиран е изгледот на висококатниците спроти Холидеј Ин

by Фокус 21:20
21:20

Преглед на зградата кај хотелот „Холидеј Ин“ вечерва беше претставен преку фотографија во „Топ Тема“ на Телма.

Архитектот Мартин Пановски рече дека во зградата ќе има 400 станови, посочувајќи дека проектот е со пешачко движење, отворена комуникација кон плоштад и зеленило.

- Advertisements -

Инаку, граѓани започнаа петицијата бидејќи, според нив, спроти Холидеј Ин ќе никне изградено бетонско чудовиште.

 

Поврзани новости