30 дена притвор за осомничените за обид за убиство на пратеникот Села

by fokus 10:10
10:10

Кривичниот суд доцна синоќа определил по 30 дена притвор за синот и таткото осомничени за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села.

Осомничените се во истражниот затвор. Основното јавно обвинителство вчера ја смени одлуката за Кире Георгиевски и неговиот татко. Двајцата прво се товареа за учество во толпа, а сега за обид за убиство

Поврзани новости