30 дена притвор за осомничениот за убиството на Анѓел

by Фокус

По барање на Обвинителството судијата на претходна постапка му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на осомничениот за убиство на матурантот Анѓел Петковски од скопската населба Ѓорче Петров.

Како што дознаваме, пред малку во Основниот суд – Скопје 1 завршил распитот на осомничениот по што треба да биде пренесен во истражниот затвор Скопје.

Поврзани новости