30 дена притвор за директорот на Клиниката за неврохирургија

by fokus 19:06
19:06

Судот попладнево му одреди мерка 30 дневен притвор на директорот на Клиника за неврохирургија, Александар Чапаровски.

Претходно, јавeн обвинител достави предлог за одредување на 30-дневен притвор на директорот на скопската Клиника за неврохирургија, Александар Чапароски, кој 24 часа помина во полициска станица по пријава од родител за мито.

- Advertisements -

 

Поврзани новости