Премиерот Заев вечерва во Битола ќе слави за НАТО

by fokus 18:54
18:54

Премиерот Зоран Заев ќе присуствува на големата граѓанска прослава ,,Одиме напред – Македонија во НАТО и ЕУ“, во Битола, соопштија денеска од Влада.

-Во 21:15 часот, пред хотел „Епинал“ во Битола, премиерот Зоран Заев ќе даде изјава за медиумите, информираат од Владата.

- Advertisements -

Во Битола според програмата ќе настапат неколку локални диџеи и Дуке Бојаџиев.

Освен Битола, прослава за поканата од НАТО ќе има во уште 14 градови низ Македонија.

Поврзани новости