БЕСА го предложи Асаф Адеми за министер за култура

by fokus 22:28
22:28

Скопското крило на БЕСА на вечерва одржаниот состанок  го номинира Асаф Адеми за нов министер за култура во Владата на Заев, објави Телевизија 24. Адеми е поранешен амбасадор во Данска како и кандидат за градоначалник на Гостивар од БЕСА.

Адеми во моментот е генерален директор на данска компанија.

Поврзани новости