27-годишно момче нападнало и силувало Британка

by fokus

27-годишно момче од Шибеник е уапсено, откако пред два дена нападнало девојка од Велика Британија и извршил полов напад врз истата.

Според информациите на полицијата, тој присилно ја однел во угостителски објект и таму го извршил нападот.

По истратага, момчето е приведено и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости