25-годишна манекенка се обеси во својот стан во Белград

by fokus 09:58
09:58

25-годишната српска манекенка и водителка Марија Ќурчиќ изврши самоубиство во својот стан, на Савски венец во Белград.

Како што пишуваат српските медиумите, безживотното тело на Ќурчиќ утринава било пронајдено обесено во станот.

- Advertisements -

Марија беше водителка на локалниот MTV канал, модел и заштитно лице на повеќе белградски клубови, а беше дел и од повеќе спотови и реклами. Родена е во Белград во 1993 година, а по својата мајка влече потекло од Конго. Татко и е Србин.

Поврзани новости