24 Вести: Уапсен Зоран Божиновски

by Фокус 09:34
09:34
Во Нови Сад е уапсен македонскиот новинар Зоран Божиновски од страна на српските власти, дознава 24 Вести.
Според информациите на телевизијата, Божиновски денеска ќе биде изведен пред судија во Нови Сад, по што ќе следува процесот за негова екстрадиција во Македонија.

Поврзани новости