24 новозаразени во изминатите 24 часа

by fokus

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:

Во последните 24 часа се направени 4.133 тестирања, а регистрирани се 24 нови случаи на КОВИД-19:

Скопје – 6, Тетово – 5, Куманово – 3, Прилеп и Кичево – по 2, Битола, Охрид, Струмица, Кочани, Радовиш и Дебар – по 1.

Регистрирани сe 6 оздравени пациенти од: Скопје – 4, Тетово и Струмица – по 1. Не се регистрирани починати пациенти.

 

Поврзани новости