24 годишно момче од Кочани загина во сообраќајка

by Фокус 18:57
18:57

Продолжува црната статистика со жртви во соораќајни несреќи. Минатата ноќ при излетување од патот Кочани- Грдовци загинал Марин П. на возраст од 24 години, жител на Кочани. Со него во автомобилот била и Б.А, на возраст од 18 години.

Причините за несреќата се уште не се познати. Иако момчето давало знаци на живот сепак лекарите не можеле да го спасат. Поради тежината на повредите двајцата биле испратени во Клиничкиот центар во Скопје.

- Advertisements -

 

Поврзани новости