Заев ќе одржи прес- конференција во 14 часот

by fokus 13:44
13:44

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во 14 часот ќе се обрати пред јавноста за синоќешниот насилен инцидент во Собранието.

Заев, со уште неколку пратеници, беа насилно претепани и завршија со повеќе повреди.

Поврзани новости