ВМРО-ДПМНЕ денес ќе пртестирa пред „Шутка“

by fokus 11:07
11:07

ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да протестира се додека оваа криминална хунта се изживува со македонските патриоти, а од затвор пушта луѓе сторители на тешки кривични дела, велат од партијата.

-ВМРО-ДПМНЕ, денес во 18 часот, ќе организира протест пред истражниот затвор во Шуто Оризари, каде ќе има повеќе обраќања пред присутните, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

- Advertising -

Поврзани новости