Жители на Пехчево бараат помош: Ова е ужас невиден!

by fokus 17:06
17:06

Жителите на Пехчево алармираат дека пожарот кој избувна во близина на градот неконтролирано се шири. Тие на социјалните мрежи споделуваат видеа и фотографии со апели за помош.

 

Поврзани новости