Во војната во Украина загинаа 121 дете, тврди обвинителството

by fokus

Во војната во Украина досега се убиени 121 дете, соопшти денеска Канцеларијата на државниот обвинител на Украина.

Како што соопшти обвинителството на Телеграм, повредени се 167 деца.

Засега нема независна потврда за тие наводи на украинското Обвинителство.

Поврзани новости