Оштетени статуи на народните херои Филипоски и Малкоски

by fokus 11:27
11:27

Неколкумина несовени граѓани оштетиле две бронзени статуи од народните херои Чеде Филипоски и Злате Малакоски во Маврово. Од МВР информираат дека жител на Маврово пријавил дека вчера, околу 11 часот, неколкумина на сила ги турнале статуите од постаментите.

Од МВР информираат дека работат на расчистување на случајот.

- Advertisements -

Поврзани новости