Тешко повредено 21-годишно момче, во лифт го потиснала количка натоварена со леб

by fokus 11:28
11:28

Дваесет и едногодишно момче од Скопје е тешко повредено откако се случила несреќа во пекарата во која работел.

-На 09.09.2018 година во 00.54 часот во Скопје, пријавено е дека во пекарата на улица „Груица Војвода“ Б.И.(21) од Скопје, со количка во која имало леб, влегол во лифтот и од непознати причини во еден момент количката се превртела и го потиснала Б.И., при што истиот се задобил со тешки телесни повреди. Лицето е пренесено во Комплекс клиники “Мајка Тереза” за укажување лекарска помош. С

- Advertisements -

Поврзани новости