Реал Мадрид е новиот европски шампион

by fokus 23:45
23:45

Реал Мадрид со гол на Винисиус со 1-0 го победи Ливерпул во финалето од Лигата на шампионите.

Реал Мадрид по вторно е на тронот на Европа, 14. континентална круна за кралскиот клуб откако во финалето го совладаа Ливерпул.

Клучниот момент се случи во 59. минута кога по асистенција од Валверде, Винисиус постигна гол за водство на Реал Мадрид од 1-0, кој се покажа и како победнички.

Поврзани новости