ФОТО: Пожар беснее во подрум во Црниче, постои опасност да изгорат и становите во зградата

by fokus 19:56
19:56

Повеќе од два час трае напорот на неколку противпожарни екипи да изгаснат пожар кој избувна во подрумска просторија, во зграда, во скопската населба Црниче.

Се уште постои ризик пожарот да се прошири и да ги зафати осумте стана во зградата, бидејќи како што не информираа жители на населбата, пожарникарите имаат ограничен пристап, бидејќи подрумот е со голема површина, но освен една врата, нема друг влез или прозорци. Токму затоа пожарникарите се немоќни да го изгасат огнот.

- Advertising -

Како што дознаваме, подумските простории биле изнајмени од една аптека, која ги користела како магацин.

Поврзани новости