Падна седумка на лото, највисока добивка досега од 669.000 евра

by fokus 23:16
23:16

Вечерва „падна“ седумка на Лотото која на среќниот добитник му носи рекордни 669 илјади евра.
„Добивка со 7 погодоци во 50 коло 2021.
Уплатенa во ЈМБ КОМПАНИ Визбегово, Скопје.
Износ на добивка: 41,163,771.60 ден.“, стои во објавата на Фејсбук на Државната лотарија.

Добитната комбинација ја донесоа извлечените броеви 1,20,24,25,31,32 и 34.
Инаку, во вечерашното коло на Лото 7, освен седумката, имаше и две шестки кои на оние кои ги уплатија ливчињата ќе им донесат 169.000 денари (околу 2.700 евра).

- Advertisements -

Поврзани новости