Меркел ќе се сретне со Мицкоски, но не и со Иванов

by fokus 12:28
12:28

Германската канцеларка Ангела Меркел, која предмалку стигна во Македонија, и со највисоки почести беше пречекана од премиерот Зоран Заев, подоцна ќе има средба и со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.

Според најавата од ВМРО-ДПМНЕ, таа и лидерот Христијан Мицкоски, ќе имаат средба во 14 часот во Германската амбасада во Скопје. Засега нема најави дека Меркел ќе се сретне со претседателот Ѓорге Иванов.

 

Поврзани новости