Фрчкоски избор на Владата за амбасадор на Македонија во САД

by fokus 14:53
14:53

Поранешниот министер за внатрешни и за надворешни работи Љубомир Фрчковски е новиот избор на Владата за амбасадор на Македонија во Вашингтон. Сега се чека одговор од САД, објави „Независен“.

Македонија нема амбасадор во Вашингтон повеќе од три години, откако измина мандатот на последниот амбасадор Васко Наумовски.

- Advertisements -

Поврзани новости